ورود (login)

ثبت نام (register)

ورود

ثبت نام (register)

در سال ۱۳۸۰، به دلیل عدم توجه جامعه به بیماری های سالمندی، به ویژه آلزایمر، عده ای از خیرین شهرک اکباتان از جمله خانم معصومه صالحی اقدام به تاسیس موسسه ای جهت حمایت از این عزیزان کردند.

این انجمن اولین تشکل غیردولتی آموزشی، درمانی، مراقبتی و توانبخشی ویژه افراد مبتلا به دمانس  و بیماری آلزایمر در کشور می باشد که با هدف ارتقاء کیفیت زندگی افراد  مبتلا به بیماری آلزایمر و خانواده ایشان تاسیس و به ثبت رسید. انجمن توانسته است خدمات موثر و شایسته ای را به افراد مبتلا و  خانواده آنان ارائه نماید و تاکنون بیش از ۴۰۰۰ فرد مبتلا را تحت حمایت قرار داده است. رسالت این انجمن عبارتند از :

– تقویت انجمن های استانی

– اطلاع رسانی در مورد دمانس و بیماری آلزایمر در سراسر ایران

– قرار گرفتن دمانس و بیماری آلزایمر در اولویت سلامت کشور

– توانمند سازی افراد مبتلا، خانواده هایشان و مراقبین

– افزایش بودجه تحقیقات دمانس و بیماری آلزایمر

خدماتی که این انجمن برای مراجعین و خانواده های بیماران آلزایمری انجام می دهد دارای شاخه های آموزش، پژوهش، پیشگیری – توانبخشی و مراقبت روزانه – درمان و مشاوره و روابط بین المللی و عضویت در انجمن جهانی آلزایمر است که شامل کلاس های ارتقای عملکرد و شناختی ذهنی و جسمی است که با برگزاری کلاس های ورزشی، نقاشی و موسیقی و مشاوره و درمان انجام می شود.

به زودی و با توفیق الهی تیم نوروچلنج برای تست اولیه بیماری دمانس و آلزایمر و تهیه تست استاندارد طلایی تشخیصی با انجمن آلزایمر ایران همکاری خود را شروع خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر به سایت خود انجمن به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://iranalz.ir/

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال یک پیام
Compare