ورود (login)

ثبت نام (register)

ورود

ثبت نام (register)

“اونتنا” نام یک سنجاق سر هوشمند است که با استفاده از آن اگرچه شنوایی را به افراد ناشنوا باز نمی گرداند، اما درک اصوات را برای آنان ممکن میکند!

گیره Ontenna یک رابط کاربری جدید است که در آن ناشنوایان می توانند صدا را از طریق موی سرشان تجربه کنند. گجت Ontenna که بر روی موی سر مانند یک گیره مو قرار می گیرد و از طریق ارتعاش و نور، ویژگی های منحصر به فرد اصوات را به کاربر انتقال می دهد. این گجت بر این مفهوم استوار است که “صدای موسیقی را از طریق رشته های مو شبیه سازی کند، مانند سیبیل گربه که می تواند حرکات را در هوا احساس کند”. در حال حاضر مخترعین این گجت در حال توسعه یک تابع در درجه اول برای به رسمیت شناختن فواصل صدا هستند. با استفاده از این ویژگی، ممکن است کاربران در آینده بتوانند صدای تن و طنین صدا را نیز حس کنند.

ساختار Ontenna :

با تبدیل فشار صدا در محدوده ۳۰ تا ۹۰ دسیبل به ۲۵۶ سطوح مختلف ارتعاش و شدت نور، ویژگی های منحصر به فرد یک صدا به کاربر منتقل می شود. از این طریق ریتم، الگو، صدای بلند و دیگر ویژگی های صداها می تواند به کاربر منتقل شود. با تبدیل الگوی تصادفی یک منبع صوتی در زمان واقعی به ارتعاش و نور، کاربر می تواند احساس ریتم های صدا، الگوهای آن و حجم آن را تجربه کند و فقط با وصل کردن گجت به موی سر، افراد ناشنوا در حال حاضر قادر خواهند بود صداهایی که قبلا نمی توانستند بشنوند را احساس کنند.

دو نوع از مدل های Ontenna وجود دارد که یکی در موی سر مانند یک کلیپس استفاده می شود و دیگری برای کسانی که موی سرشان کم پشت هست به عنوان یک گوشواره پوشیده می شود. در اصل تنها مدل کلیپ مو وجود دارد، اما برای افراد ناشنوا که مسن هستند و ممکن است موهای زیاد نداشته باشند، این مدل عملی نبود، بنابراین آنها نسخه دیگری را ایجاد کردند که زمانی که بر گوش متصل می شد، مانند یک گوشواره معمولی عمل کند.

در سال ۲۰۱۷ نمونه اولیه این گجت تولید شد و در حال حاضر با تولید ۱۰۰۰ واحد از این گجت پوشیدنی امسال عرضه عمومی خواهد شد.

 

منبع :

http://ontenna.jp/en/

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال یک پیام
Compare