ورود (login)

ثبت نام (register)

ورود

ثبت نام (register)

تا کنون دستگاه های پوشیدنی مختلفی برای مانیتورینگ و پایش عملکرد دستگاه تنفسی انسان ساخته شده و به کار می روند. اما این دستگاه ها فقط نرخ تنفس را اندازه گیری می کنند و قادر به اندازه گیری حجم هوای تنفسی نیستند. اندازه گیری حجم هوای تنفسی برای افرادی با بیماری آسم یا دیگر بیماری های تنفسی مهم می باشد و می تواند در روند درمانی آن ها کمک کند.

مهندسین دانشگاه کالیفرنیا دستگاهی ارزان با کاربری ساده برای مانیتورینگ عملکرد دستگاه تنفسی طراحی کرده اند که حجم هوای تنفسی را اندازه گیری می کند. این دستگاه شامل دو حسگر piezo-resistive ( حسگرهایی که با نیروی کششی مقاومت الکتریکی آن ها تغییر می کند ) است که به اطراف ناحیه شکم و دنده ها متصل می شوند و میزان نیرو کشش وارد به بافتی که به آن متصل هستند را اندازه گیری می کنند. مخترین این دستگاه ، ساخته ی خود را با دستگاه پزشکی اسپیرومتر مقایسه می کنند. آن ها نشان دادند که این وسیله در هنگام راه رفتن فرد نیز به درستی کار می کند.

قدم بعدی توسعه ی این محصول متصل کردن آن به تلفن همراه هوشمند و پایش سلامت دستگاه تنفسی خواهد بود که احتمالا به زودی به محصول نهایی و قابل استفاده تبدیل خواهد شد.

منبع : www.medgadget.com

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال یک پیام
Compare