Login

Register

Login

Register

کمپانی ژاپنی Omron از اولین ساعت مچی هوشمند دنیا که قادر به اندازه‌گیری فشار خون است، رونمایی کرد.
کمپانی Omron به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان آسیایی تجهیزات پزشکی به شمار می‌رود و در این حوزه، محصولاتی از قبیل دستگاه‌های سنجش فشار خون، ابزارهای تناسب اندام، تجهیزات تنفسی و … را به بازار عرضه می‌کند.
این ساعت مچی هوشمند جدید، HeartGuide نام دارد و قادر به نظارت بر ضربان قلب و کیفیت خواب کاربران در طول شبانه‌روز است. ساعت مذکور می‌تواند فشار خون افراد را در زمان بیداری اندازه‌گیری کند اما امکان اندازه‌گیری فشار خون در هنگام خواب را ندارد.
ساعت HeartGuide داده‌های خود را با یک اپلیکیشن موبایل همگام‌سازی می‌کند و کاربران از طریق آن‌ می‌توانند از میزان فشار خون، ضربان قلب و وضعیت خواب خود آگاه شوند. همچنین کاربران به کمک این اپلیکیشن می‌توانند گزارش ماهانه میزان ضربان قلب، فشار خون و کیفیت خواب خود را نیز مشاهده کنند.
کمپانی Omron با پژوهشگران و متخصصان بسیاری برای توسعه فناوری این ساعت مچی هوشمند همکاری کرده است. کلیه قطعاتی که در ساخت این ساعت به کار رفته‌اند، بزرگتر از یک دانه ی برنج نیستند. به گفته این کمپانی، هر دستبند این ساعت از سازه‌ای ساخته شده که پنج برابر قوی‌تر از فولاد است. این قابلیت امکان می‌دهد که ساعت در هنگام اندازه‌گیری فشار، بدون جدا شدن و شکستن قطعات بتواند با حداکثر فشار باد شود.
ساعت HeartGuide موفق به کسب تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) شده است و به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

منبع:
www.iranbme.ir/post/452

ارسال یک پیام
با عضویت در خبرنامه ، آخرین اخبار نوروچلنج را از طریق ایمیل خود دریافت کنید.