Login

Register

Login

Register

Sensor Reads Signs of Oncoming Aggression in Autism

بسیاری از افرادی که از بیماری اوتیسم رنج می برند ، هنگام پرخاشگری دوره هایی را تجربه می کنند ، چیزی که تمایل به بیرون آمدن از آبی دارد. کسانی که از چنین افرادی مراقبت می کنند ، مدیریت چنین قسمت ها را سخت می کنند ، به ویژه به دلیل اینکه هیچ هشداری وجود ندارد و زمان لازم برای انجام اقدامات کاهش دهنده نیست.

اکنون ، محققان دانشگاه شمال شرقی سیستمی را ساخته اند که به وسیله ای از مچ دست متکی است ، که می تواند قسمت های تهاجمی را یک دقیقه قبل از آشکار شدن با دقت نزدیک به ۹۰٪ پیش بینی کند.

دستگاه پوشیدنی اطلاعاتی در مورد ضربان قلب بیمار ، سطح تعریق ، دمای پوست و حرکت بدن جمع آوری می کند. این اطلاعات توسط یک رایانه جمع آوری شده و برای شناسایی نشانگرهای زیستی دیجیتال مرتبط با وقوع عواطف احتمالی ، پردازش می شود.

در یک مطالعه چند روزه شامل ۲۰ کودک که مکرراً دوره های پرخاشگرانه را تجربه می کنند ، محققان داده های لازم را برای شناسایی علائمی که قبل از طغیان پدید آمده است ، جمع آوری کردند. این مورد سپس برای ایجاد نوعی الگوریتم جستجوی مورد استفاده قرار گرفت که این علائم را نشان می دهد ، چیزی که آخرین تحقیقات نشان داده است تقریباً ۸۴٪ دقیق در دقیقه قبل از بیرون آمدن بود.

این تیم در حال حاضر تلاش می کند تا فناوری خود را دقیق تر و قادر به پیش بینی وقوع زودگذر وقوع انفجار زودهنگام باشد ، و به مربیان فرصت بیشتری می دهد تا آماده سازی و کمک کنند تا اوضاع امن تر و آرام تر شود.

اگر بتوانید یک دقیقه زودتر آینده را پیش بینی کنید چه خواهید کرد؟ شاید یک دقیقه زمان طولانی به نظر نیاید ، اما برای سرپرستان افراد مبتلا به اوتیسم ، دانستن اینکه از این پس ۶۰ ثانیه چه اتفاقی خواهد افتاد
می تواند زمان کافی برای جلوگیری از طغیان تهاجمی باشد.

برای هشدار به مراقبان در هنگام نزدیک شدن به سطح از پرخاشگری، دانشمندان الگوریتمی در مچ بند ایجاد کرده اند که با نظارت بر شاخص های فیزیولوژیکی استرس به همراه مچبند E4 Empatica رفتار تهاجمی فرد مبتلا به اوتیسم را پیش بینی کند.

افراد مبتلا به اوتیسم مستعد ابتلا به طغیان تهاجمی هستند زیرا میزان استرس در حالت استراحت بسیار بالاتر از کسی است که مبتلا به اوتیسم نیست. استادیار گودوین :”سطح برانگیختگی آنها در حال حاضر در سقف است.” “عبور از نقطه اوج بسیار زمان کمی طول می کشد.”

از این گذشته برای افراد مبتلا به اوتیسم ارتباط برقرار کردن غالبا دشوار است و باعث ناراحتی میشود، پس این امر باعث میشود که مراقبین کمی پیشگیرانه تر عمل کنند، بنابراین به همین دلیل یک سیگنال هشداردهنده اتوماتیک حتی شصت ثانیه مفید خواهد بود

این دستگاه ضربان قلب ، تولید عرق ، دمای سطح پوست و حرکات بازو را کنترل می کند.

سپس این اطلاعات با یک ساعت در حسگرهای زیستی که کودکان می پوشیدند همزمان شد. این امر به محققان اجازه می دهد تا هر قسمت پرخاشگرانه را با تغییرات جسمی که قبل ، حین و بعد از آن رخ داده ، مطابقت دهند.

بر اساس نمونه های آزمایش شده ، این محصول می تواند یک دقیقه زودتر با دقت ۸۴ درصد طغیان تهاجمی را پیش بینی کند، گودوین امیدوار است با ارائه وضوح آینده ، این ترس ها را از بین ببرد.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام
با عضویت در خبرنامه ، آخرین اخبار نوروچلنج را از طریق ایمیل خود دریافت کنید.