Login

Register

Login

Register

امروزه در محیط کاری با وجود دسترسی به فضای مجازی بوسیله شبکه‌های اجتماعی و ایمیل، همواره مشکلاتی نظیر عدم حفظ تمرکز روی کار و حواس‌پرتی بین عموم مردم از کارمندان تا مدیران وجود دارد. طبق تحقیقات انجام شده، حین کار، یک فرد به طور متوسط هر ۱۱ دقیقه یکبار حواسش پرت می‌شود و ۲۳ دقیقه طول می‌کشد که دوباره به حالت عادی بازگردد. در نتیجه، ساعات کاری مفید در طول روز کاهش یافته و بازدهی کار کمتر می‌شود. افزایش تمرکز و کاهش حواس‌پرتی قطعاً می‌تواند به تعداد ساعات کاری مفید در روز بیفزاید و به دنبال آن بازدهی کار انجام شده را افزایش دهد.

هدفون مایندست تمرکز شما را در طول روز دنبال کرده و هنگام افت آن به شما هشدار می‌دهد. در طول زمان این هشدارها، ذهن شما را آموزش داده و کمک می‌کنند که میزان حواس‌پرتی حین انجام کارهایتان کاهش یابد. این تکنولوژی همچنین برای درمان ADHD ، افزایش خلاقیت در اسکیت‌بازان فرم المپیک و برای آموزش فضانوردان ناسا استفاده می‌شود.
در مایندست، ۵ الکترود برای ثبت سیگنال EEG استفاده شده است. بیشتر از ۵۰ سال است که از EEG برای تصویربرداری مغزی و تشخیص بیماری‌ها در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.
سیگنال EEG حاوی جلوه عمیقی از حالت ذهن یک فرد می‌باشد. تکنیک‌های پردازشی پیچیده‌ای برای استخراج اطلاعاتی مانند وضعیت احساسی فرد، میزان تنش و تمرکز او از این سیگنال، استفاده شده است. از همین اطلاعات برای برقراری فیدبک عصبی در ذهن استفاده می‌شود و این هدفون با هشدار دادن علائمی ذهن را برای حفظ این مقادیر در میزان مناسب به اصطلاح، train می‌کند.
از مشخصه‌های این هدفون می‌توان به راحتی آن ضمن داشتن الکترودهای خشک برای ثبت بدون دردسر سیگنال EEG نیز اشاره کرد.

منبع : www.kickstarter.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام
با عضویت در خبرنامه ، آخرین اخبار نوروچلنج را از طریق ایمیل خود دریافت کنید.