Login

Register

Login

Register

ایلان ماسک صاحب شرکت های Tesla و SpaceX جزو موسسان شرکت NeuraLink نیز می باشد. شرکت NeuraLink شرکتی فعال در حوزه نوروتکنولوژی می باشد که الکترود های بسیار باریکی ( ۰٫۱ قطر موی انسان ) تولید می کند. هدف نهایی این شرکت کاشت این الکترودها در مغز انسان است به طوری که این الکترودها هم بتوانند مغز را تحریک کنند و هم اطلاعاتی از مغز دریافت و ارسال کنند.


در این صورت می توان از این الکترود ها برای درمان آسیب های مغزی ، نابینایی ، از دست رفتن حافظه ، بی خوابی و مشکلات دیگر استفاده کرد. همچنین این الکترود ها رابط بین انسان و ماشین خواهند بود به عنوان مثال ایلان ماسک می گوید از طریق این الکترودها میتوان با مغز ماشین تسلا را کنترل کرد ، بازی های رایانه ای را با مغز انجام داد و یا کسی که نخاعش آسیب دیده است می تواند دوباره راه برود. البته هنوز شرکت نورولینک تا رسیدن به این اهداف راهی طولانی در پیش دارد.


اخیرا نورولینک یک نمونه از دستگاه خود را داخل سر یک خوک کاشته است و نتایج خوبی از زیست سازگاری الکترود دریافت کرده. ایلان ماسک گفته است که این دستگاه را می توان از مغز خارج هم کرد بدون اینکه آسیبی به مغز وارد شود همچنین خوکی را نشان داده که گفته شده الکترود در مغزش کاشته شده و پس از مدتی خارج شده و اکنون این خوک هیچ تفاوتی با خوک های دیگر ندارد.منابع :
angel.co
theguardian.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام
با عضویت در خبرنامه ، آخرین اخبار نوروچلنج را از طریق ایمیل خود دریافت کنید.