Login

Register

Login

Register

در نمایشگاه بین المللی نوآوری های جدید CES 2019 شرکت imec جدید ترین پچ مانیتورینگ علائم حیاتی بدن را معرفی نمود. این دستگاه یکبار مصرف عمر یک هفته ای دارد ولی از آنجایی که باتری این دستگاه غیر سمی است برای محیط زیست خطری ندارد.

دستگاه یک قسمت ثبت سیگنال ECG در داخل خودش دارد ، همچنین می تواند سطح اکسیژن خون را اندازه گیری کند علاوه بر این با استفاده از شتاب سنج می تواند فعالیت بدنی را نیز ثبت کند.

از ویژگی های این دستگاه می توان به کوچکی ، کاربرد راحت و ارزانتر بودن نسبت به مدل های قبلی اشاره کرد.

آقای برنارد گراندلنر مهندس طراح در شرکت imec راجع به این دستگاه گفت : به طور معمول و قدیمی سطح اکسیژن خون با دستگاهی متصل به نوک انگشت اندازه گیری می شد که برای اندازه گیری سطح اکسیژن خون در تمام روز مناسب نبود و باعث اختلال در زندگی روزمره فرد مورد مراقبت می شد ، بنابراین ما یک تکنولوژی جدید ارتقاع دادیم که با یک پچ متصل به سینه و از طریق  photoplethysmography قادر به اندازه گیری سطح اکسیژن خون شدیم. ( خون که رنگ قرمز دارد نور قرمز را بازتاب و نور سبز را جذب می کند ، فوتوپلتیسموگرافی ازین خاصیت خون برای اندازه گیری عوامل مختلف در خون استفاده می کند.)
با اضافه کردن این سنسور ما قادریم ۳ مورد از علائم حیاتی ضروری شامل ضربان قلب ، میزان تنفس و سطح اکسیژن خون را با یک پچ کوچک متصل به سینه اندازه گیری کنیم.

  1. Reply

    ممنون بابت مطلب مفیدتون… جالب بود

    1. Reply

      خوشحال میشیم که مطالب ما رو دنبال می کنید. 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام
با عضویت در خبرنامه ، آخرین اخبار نوروچلنج را از طریق ایمیل خود دریافت کنید.