Login

Register

Login

Register

در سال ۱۳۸۰، به دلیل عدم توجه جامعه به بیماری های سالمندی، به ویژه آلزایمر، عده ای از خیرین شهرک اکباتان از جمله خانم معصومه صالحی اقدام به تاسیس موسسه ای جهت حمایت از این عزیزان کردند.

این انجمن اولین تشکل غیردولتی آموزشی، درمانی، مراقبتی و توانبخشی ویژه افراد مبتلا به دمانس  و بیماری آلزایمر در کشور می باشد که با هدف ارتقاء کیفیت زندگی افراد  مبتلا به بیماری آلزایمر و خانواده ایشان تاسیس و به ثبت رسید. انجمن توانسته است خدمات موثر و شایسته ای را به افراد مبتلا و  خانواده آنان ارائه نماید و تاکنون بیش از ۴۰۰۰ فرد مبتلا را تحت حمایت قرار داده است. رسالت این انجمن عبارتند از :

– تقویت انجمن های استانی

– اطلاع رسانی در مورد دمانس و بیماری آلزایمر در سراسر ایران

– قرار گرفتن دمانس و بیماری آلزایمر در اولویت سلامت کشور

– توانمند سازی افراد مبتلا، خانواده هایشان و مراقبین

– افزایش بودجه تحقیقات دمانس و بیماری آلزایمر

خدماتی که این انجمن برای مراجعین و خانواده های بیماران آلزایمری انجام می دهد دارای شاخه های آموزش، پژوهش، پیشگیری – توانبخشی و مراقبت روزانه – درمان و مشاوره و روابط بین المللی و عضویت در انجمن جهانی آلزایمر است که شامل کلاس های ارتقای عملکرد و شناختی ذهنی و جسمی است که با برگزاری کلاس های ورزشی، نقاشی و موسیقی و مشاوره و درمان انجام می شود.

به زودی و با توفیق الهی تیم نوروچلنج برای تست اولیه بیماری دمانس و آلزایمر و تهیه تست استاندارد طلایی تشخیصی با انجمن آلزایمر ایران همکاری خود را شروع خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر به سایت خود انجمن به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://iranalz.ir/

  1. Reply

    سلام. خواهر من در سن ۴۵سالگی به آلزایمر زودرس مبتلا شد. الان ۵۵ ساله است و متاسفانه وضعیتش بگونه ایست که دیگر قادر به انجام کارهای روزانه خود بتنهایی نیست. خواندن و نوشتن را هم فراموش کرده است. ۲۵ سال گذشته را در آمریکا زندگی کرده و الان دیگر خوانواده اش در آمریکا پذیرایش نیستند و به ایران برگشته است . در ایران زیر نظر دکتر نوروزیان هستند. همکنون بسیار بی تابی میکنند و نیاز به کلاسهای جمعی دارد. منزل مادرشان در خ دولت است . فکر میکنید چگونه بتواند شروع به فعالیتهای اجتماعی کند.

    1. Reply

      با سلام. به انجمن آلزایمر مراجعه کنید و ایشون رو تحت پروسه های جمعی و درمان های اجتماعی قرار بدید. استرس و تنهایی میتونه حالشون رو بدتر کنه. امیدواریم که بیش از این پیشرفت نکنه این بیماریشون. ممنون از اعتمادتون

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام
با عضویت در خبرنامه ، آخرین اخبار نوروچلنج را از طریق ایمیل خود دریافت کنید.